لباس نخ پنبه یکی از بهترین البسه‌ها برای پوشش افراد در هر سنی است و همچنین برای انتخاب لباس زنانه بهتر است حتما نخ پنبه باشد، زیرا هیچ حساسیتی برای بدن ایجاد نمی‌کند . در این مطلب ما به نگهداری لباس نخ پنبه می‌پردازیم.

از مزایای تیشرت های نخ پنبه اینکه اولین و بهترین نوع لباسی است که توصیه می‌شود، زیرا حساسیتی را ایجاد نمی‌کند و معمولا همه‌ی پوست‌های مختلف از آن استقبال می‌کنند. اما برای اینکه لباستان بعد از هر شست وشو و اتو کردن همان حالت روز اول را داشته باشد، نکات زیر را مطالعه کنید: در ابتدا توضیح می‌دهیم که نخ و جنس نخ پنبه چیست؟ نخ یک فیبر گیاهی است که از دانه ها‌ی و بذر‌های پنبه به دست می‌آید، و بعدا این فیبر را تغییر شگل می‌دهند و به نخ تبدیل می‌کنند، و این عمل را در کارخانه‌های نخ ریسی انجام می‌دهند.

بافت‌های نخ پنبه را با بافت‌های دیگر نیز ترکیب می‌کنند:

و معمولا نخ را با بافت پلی استر ترکیب می‌کنند؛ و این ترکیب مرغوبیت کمتری دارد، و لباس‌های وجود دارند که علاوه بر پلی استر با جنس‌های دیگر نیزترکیب می‌کنند، ولی بهتر است به دنبال لباس‌های باشید که ۱۰۰ درصد از جنس نخ پنبه هستند.

نحوه‌ی نگه داری از لباس‌های با بافت نخ پنبه:

یکی از مسائل مهمی که باعث دوام لباس‌ها، بخصوص نخ می‌شوند، نحوه‌ی شست و شوی آن است. اگر لباستان را می‌خواهید در ماشین لباس شوئی بیاندازید و ماشین آن‌ها را برای شما بشویید برای تیشرت‌ها و پیراهن‌هایی از جنس نخ پنبه دمای مناسب ۴۰ درجه می‌باشد، و برای لباس‌های نخی که جنس ظریف تری دارند مانند لباس زیرتان را با دمای ۳۰ درجه بشویید؛ و نگهداری لباس نخ پنبه از دما‌های بالاتر از مقدار گفته شده، بپرهیزید و اگر خودتان با دست این لباس‌ها را می‌خواهید بشویید، بهتر است که خیلی آن‌ها را نشویید، زیرا نخ، بافت ظریفی دارد و زود از بین می‌رود.

لکه بری:

از آب ژاول نیز می‌توانید برای تمیز‌تر شدن لباس هایتان استفاده کنید و هیچ مانعی وجود ندارد، اما خاطرتان باشد نباید لباستان را مدت زیادی در آب ژاول قرار دهید، چون مسلما اگر لباستان مدت زیادی در در مایع سفید کننده به سر ببرد بافت هایش از بین می‌رود. نحوه نگهداری و شستشوی لباس نخ پنبه و در ضمن اگر لباستان رنگی است مواظب آب ژاول باشید که به لباستان نریزد، که لباستان لک شود. لباس‌های نخی انعطاف پذیر نیستند، یعنی اینکه یعد از هر شست و شوی به حالت اولیه خود باز نمی‌گردند و حتما باید اتو شوند.