روز جهانی کوهستان

۱۱ دسامبر؛ روز جهانی کوهستان

سرچشمۀ همۀ رودهای بزرگ، و منشا نیمی از آب های شیرین جهان، کوهستان است. کوه ها، زیستگاه گونه های بی شمار گیاهی و جانوری، خاستگاه بخش مهمی از تنوع زیستی و پناهگاه بسیاری از گونه هایی هستند که در دشت ها نابود شده اند.

ادامه خواندن

آنفولانزا

علائم اولیه آنفولانزا ، بیماری که بی صدا میکشد !

آنفولانزا بیماری واگیر داری است که باعث عفونت دستگاه تنفسی می شود و با علائم شدیدی همراه است که باید سریعا به دکتر مراجعه کنید.

ادامه خواندن

روز کتاب

۲۴ آبان؛ روز کتاب و کتاب خوانی

کتاب وسیله ای است که دانش بشری به مدد آن از تباه شدن مصون می ماند و به آیندگان منتقل می شود. کتاب محصول تجربه‏ های بشری و خلاقیت‏های ذهنی و آموخته‏ های دراز مدت انسان است. سهم کتاب در انتقال دانش‏ها، گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است.

ادامه خواندن

yalda

آداب و رسوم شب یلدا در جای جای ایران

آداب رسوم شب یلدا از سوم دلپذیر و به یاد ماندنی در میان ایرانیان است که اغلب ایرانیان آن را در هر کجای ایران باشند انجام می دهند.

ادامه خواندن

history of volleyball

تاریخچه ورزش “والیبال” و هر آنچه باید درباره این ورزش بدانید

والیبال یکی از محبوب ترین ورزش ها در دنیا است که در ادامه با تاریخچه، انواع مسابقات، خطا ها، قوانین و مقررات، فواید ورزش والیبال و بهترین “والیبال”یست های جهان آشنا می شوید.

ادامه خواندن

نوشیدنی قهوه

۱۲ نوع نوشیدنی قهوه بر پایه اسپرسو

لاته، اسپرسو، کاپوچینو… قهوه‌ها آنقدر متنوع هستند که به تنهایی می‌توانند یک زبان واحد تشکیل دهند! به همین دلیل در این مطلب سعی داریم به بررسی تفاوت‌های بین ۱۲ نوشیدنی قهوه بر پایه اسپرسو و روش درست کردن آن‌ها بپردازیم تا این بار که منوی کافه را برانداز می‌کنید، قهوه مناسب خود را بدون تردید و بی‌معطلی انتخاب کنید!

ادامه خواندن

روز کوه و کوهنوردی

۲۹ مهرماه روز کوه و کوهنوردی

۲۹ مهر ماه روز کوهنورد نامگذاری شده است. به نظر می رسد این نامگذاری حاصل یک تفکر و انتخاب گروهی، عده ای از کوهنوردان باشد ولی به هر حال روز ۲۹ مهرماه از سوی اغلب کوهنوردان به عنوان روز کوهنورد شناخته می شود.

ادامه خواندن

26 مهرماه؛ روز تربیت بدنی و ورزش

۲۶ مهرماه؛ روز تربیت بدنی و ورزش

توجه به ورزش و تلاش بر توسعه آن در میان همه اقشار جامعه، به دلیل آثار سودمندی است که از این کار به دست می آید؛ چون ورزش مایه پرهیز از بیکاری، مبارزه با کسالت و تنبلی، افزایش توانایی های جسمی و روحی، شجاعت، سلامت جسمانی و فکری و نیز وسیله ای برای جمع گرایی و اجتماعی شدن است.

ادامه خواندن

فواید دوچرخه سواری؛ ۱۵ فایده‌ مهم و اثرگذار در زندگی شما

فواید ورزش دوچرخه سواری ؛ ۱۵ فایده‌ مهم و اثرگذار در زندگی شما

فواید ورزش دوچرخه سواری تقریبا به‌ فراوانی مسیرهایی است که می‌توانید با دوچرخه آن‌ها را طی کنید. اگر تردید داری...

ادامه خواندن