روز جهانی کوهستان

11 دسامبر؛ روز جهانی کوهستان

سرچشمۀ همۀ رودهای بزرگ، و منشا نیمی از آب های شیرین جهان، کوهستان است. کوه ها، زیستگاه گونه های بی شمار گیاهی و جانوری، خاستگاه بخش مهمی از تنوع زیستی و پناهگاه بسیاری از گونه هایی هستند که در دشت ها نابود شده اند.

ادامه مطلب

آنفولانزا

علائم اولیه آنفولانزا ، بیماری که بی صدا میکشد !

آنفولانزا بیماری واگیر داری است که باعث عفونت دستگاه تنفسی می شود و با علائم شدیدی همراه است که باید سریعا به دکتر مراجعه کنید.

ادامه مطلب

روز کتاب

24 آبان؛ روز کتاب و کتاب خوانی

کتاب وسیله ای است که دانش بشری به مدد آن از تباه شدن مصون می ماند و به آیندگان منتقل می شود. كتاب محصول تجربه‏ هاي بشري و خلاقيت‏هاي ذهني و آموخته‏ هاي دراز مدت انسان است. سهم كتاب در انتقال دانش‏ها، گاهي به مراتب بيشتر و فراتر از ديگر ابزار آموزشي است.

ادامه مطلب

history of volleyball

تاریخچه ورزش “والیبال” و هر آنچه باید درباره این ورزش بدانید

والیبال یکی از محبوب ترین ورزش ها در دنیا است که در ادامه با تاریخچه، انواع مسابقات، خطا ها، قوانین و مقررات، فواید ورزش والیبال و بهترین “والیبال”یست های جهان آشنا می شوید.

ادامه مطلب

نوشیدنی قهوه

۱۲ نوع نوشیدنی قهوه بر پایه اسپرسو

لاته، اسپرسو، کاپوچینو… قهوه‌ها آنقدر متنوع هستند که به تنهایی می‌توانند یک زبان واحد تشکیل دهند! به همین دلیل در این مطلب سعی داریم به بررسی تفاوت‌های بین ۱۲ نوشیدنی قهوه بر پایه اسپرسو و روش درست کردن آن‌ها بپردازیم تا این بار که منوی کافه را برانداز می‌کنید، قهوه مناسب خود را بدون تردید و بی‌معطلی انتخاب کنید!

ادامه مطلب

روز کوه و کوهنوردی

۲۹ مهرماه روز کوه و کوهنوردی

۲۹ مهر ماه روز کوهنورد نامگذاری شده است. به نظر می رسد این نامگذاری حاصل یک تفکر و انتخاب گروهی، عده ای از کوهنوردان باشد ولی به هر حال روز ۲۹ مهرماه از سوی اغلب کوهنوردان به عنوان روز کوهنورد شناخته می شود.

ادامه مطلب

26 مهرماه؛ روز تربیت بدنی و ورزش

26 مهرماه؛ روز تربیت بدنی و ورزش

توجه به ورزش و تلاش بر توسعه آن در میان همه اقشار جامعه، به دلیل آثار سودمندی است که از این کار به دست می آید؛ چون ورزش مایه پرهیز از بیکاری، مبارزه با کسالت و تنبلی، افزایش توانایی های جسمی و روحی، شجاعت، سلامت جسمانی و فکری و نیز وسیله ای برای جمع گرایی و اجتماعی شدن است.

ادامه مطلب