مجله خبری کارن چاپ

تیشرت چیست؟

تیشرت سفید (اسپان) و طوسی (ملانژ) کارن چاپ

تیشرت (به انگلیسی: t-shirt یا tee shirt) نوعی پیراهن است که برای پوشاندن بالاتنه به کار می‌رود. معمولاً تی‌شرت‌ها دکمه و یقه ندارند و آستین‌های کوتاهی دارند.

تی شرت نوعی پیراهن (بلوز) پارچه ای، مناسب برای خانمها و آقایان است که به لحاظ شکل بدنه و آستین‌هایش به شکل حرف انگلیسی T نامگذاری شده است. شکل قدیمی آن دارای آستین کوتاه و یک خط گرد در ناحیه گردن است که به عنوان یقه گرد شناخته شده است که یقه ندارد. تیشرت ها به طور کلی از پارچه های کشی، سبک و ارزان تهیه می شوند که به راحتی قابل تمیز شدن باشند.

تاریخچه تیشرت

این تیشرت ها معمولاً از پارچه های ملانژیا اسپان و یا نخ پنبه تهیه می شوند، که مشخصا در مقایسه با پیراهن های درست شده از پارچه های پشمی، بافت نرم تری دارند. بعضی از نمونه های جدید تیشرت دارای بدنه بافته شده یکپارچه ای هستند که در ماشین های بافتنی مدور، بافته می شوند به طوری که کناره ها کاملا بدون درز هستند. تولید تیشرت به شدت اتوماتیک شده است که میتواند شامل برش پارچه با لیزر یا واتر جت باشد.

موارد استفاده:

تی‌شرت‌ها در اصل برای پوشش زیر (زیر لباس) استفاده می‌شدند اما در حال حاضر اغلب به عنوان جداگانه و تنهایی بدون لباس‌های دیگر استفاده می‌گردد؛ البته اغلب تیشرت‌ها امروزه مزین به عکس‌هایی برای تبلیغات و بیان ایده یا ترکیبی از هر دو به همراه کلمات قابل درک و هنری هستند. که توسط کارگاه های تولید تیشرت تولید و طرح دلخواه مشتری و یا طرح های آماده چاپ روی تیشرت اجرا می گردد. تیشرت‌ها لباس‌هایی معروفند که در سراسر دنیا استفاده می‌شوند.

تیشرتهای پیام دار :

از دهه ۱۹۶۰، تیشرت ها به عنوان فرمی برای توصیف شخص مورد استفاده قرار گرفتند. تیشرت های چاپ شده از سال ۱۹۷۰ تاکنون یک فرم استاندارد بازاریابی برای محصولات عمده آمریکایی مانند کوکاکولا و میکی موس بوده است.

همچنین معمولا برای گرامیداشت یک رویداد یا اعلام بیانیه سیاسی یا شخصی استفاده می شوند. از دهه ۱۹۹۰، برای شرکت هایی با هر وسعت استفاده از تیشرت با آرم و نشان شرکت یا به عنوان بخشی از کمپین های تبلیغات عمومی خود، معمول شده است. از اواخر دهه ۱۹۸۰ و به ویژه دهه ۱۹۹۰، تیشرت هایی با آرم برجسته نام طراح، مخصوصا در میان نوجوانان و جوانان محبوب شده است.

چاپ روی تیشرت مشکی کوکاکولا

این پوشاک به مصرف کنندگان اجازه می دهد سلیقه و علاقه خود را برای مارک های معروف به شیوه ای ارزان و در عین حال تزئینی به نمایش بگذارندکه از آنها به عنوان تیشرت تبلیغاتی یاد میشود. تیشرت های فیلم و برنامه های تلویزیونی می توانند تصاویر بازیگران، آرم ها و نقل قول های خنده دار از فیلم یا برنامه تلویزیون را داشته باشد.

شرکت کارن چاپ با تکنولوژی های روز دنیا و با استفاده از مواد اولیه عالی و با دست توانمند خیاطان ایرانی اقدام به تولید انواع تیشرت نخ پنبه نموده است تا بتواند در طرح های مورد نیاز مشتریان خود را به بهترین نحود ارایه کند. چاپ عکس روی تیشرت روش های مختلفی دارند که به دوسته عمده در کارن چاپ تقسیم میشوند چاپ دیجیتال روی تیشرت و چاپ روی تیشرت پنبه ای که برای آشنایی بیشتر با این روش‌ها می‌توانید مقاله‌ی روش های چاپ روی تیشرت را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید